| hatzul a întrebat:

Buna ziuaaa, TPUU! Ce faceti dragilor? Totul bine,sanatos? Iata de ce am venit astazi aici. Am ajung in momentul in care m-am hotarat sa slabesc,da', chiar este adevarat, astazi am pornit spre o idee a unui stil de viata sanatos si relaxant. Care este intrebarea mea pentru. voi? Ei bine, dragilor, vreau sa-mi spuneti si mie un regim alimentar, mai precis ce sa mananc, cat sa mananc, cand sa mananc, NU DIETA. In fine, nu vreau sa va mai retin, desi am lungit-o atata.Doresc cat mai multe! P.S. : Am 1, 67 si 71 de kg. Astept raspunsurile, o zi frumoasa sa aveti. Sunt baiat. xD si merg si la sala :OWW

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eduard619 a răspuns:

Ai cateva kilograme in plus cum am si eu, nu ai motive sa iti faci griji.
Termenul de regim nu este cel mai potrivit pentru ca nu e ok sa iti faci un regim dupa care sa te "ghidezi" ci mult mai ok fa-ti un stil de viata sanatos.
Alimentatia ta trebuie sa se bazeze cel mai mult pe fructe/legume/proteine si grasimi (benefice cum sunt cele din peste, migdale) tine-te de antrenament serios la sala.
Este suficient sa ai 3 mese pe zi sa nu sari niciuna, si consumul de apa este de asemenea recomandat in cazul nostru.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vizitezi un nutritionist.

| suntsuper a răspuns:

Multe proteine. Ai grija sa mananci zilnic legume, fructe mai putin, nu manca foarte multa paine(1-2 felii pe zi e destul), mananca si carne ca sa iti iei proteine, in felul asta vei face muschi. Practic poti manca orice atata timp cat nu faci exces. Mergand la sala vei slabi orice ai manca si te vei forma