| anaMARIA a întrebat:

Bunaa! Am si eu o problema.sunt putin cam plinuta pentru varsta mea, si m-am hotarat sa renunt la cola, ciocolata si alte chestii de genu in favoarea unei alimentatii mai sanatoase.Stiu ca un regim alimentar se bazeaza pe fructe, legume si carne de pui, peste sau vita dar as vrea sa stiu mai exact cam ce as putea sa imi fac de mancare.Si cand zic mancare, ma refer la mancare gatita, nu salata de fructe, salata normala, etc happy Spre exemplu stiu ca pot sa mananc supa de legume, carne la gratar si cam atat.Alte idei? Mentionez ca nu vreau un regim alimentar strict pentru ca as fi gasit imediat pe google, dar nu ma simt in stare sa il tin cap-coada big grin!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| 100SweetSmile4you a răspuns:

Aici sunt o multime de retete interesante, numai bune de incercat:
http://www.slabute.ro/retete-dietetice

:)

| Dia a răspuns:

Draga, daca vrei un regim care sa dea roade vizibil...trebuie sa ti cont de elwinking Ca altfel.nu faci nimic :-J

In primul rand trebuie sa nu mananci mancare cu multe grasimi, incearca sa mananci carne slaba in grasimi... cum ar fi cea de peste.sau macar daca nu e de peste, sa ti`o gatesti in grill fara ulei tongue!

Cola ciocolata:o?
Cu astea nu slabestilaughing!

Lasa'lee in pace. mai ales cola. o fi el buuun =p~, da nu`i sanatos delooc.

Eu iti spun din propia experienta,
Ca sa slabesti, in primul`rand. te apuci de un sport...sau daca nu, incearca sa faci macar 1 ora de miscare pe zi.

Ca sa scapi de burtica, faci abdomene >big grinbig grinbig grin