| Florennce a întrebat:

Bunaaa! big hug Va rog sa ma ajutati. Deci, sunt foarte stresata, practitc sunt stresata din orice. Ma duc la scoala : ma stresez, vin acasa la fel. thinking Ce sa mai fac? pur si simplu nu mai vreau sa fiu stresata, dar vad ca am cam luat-o razna, in sensul ca am inceput sa ma enervez pe zi ce trece, sa tip la fratele meu si sa-l bat, sa tip la parinti. Nu stiu ce se intampla cu mine? Niciodata n-am fost chiar asa. Adica am fost nervoasa, suparata; dar nu chiar in halul asta.chatterbox Un sfat va rog? Multumesc!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Trebuie să înveți ce înseamnă calmul și relaxarea. Probabil că ai multe probleme sau devii mai nervoasă pe zi ce trece. Nu există un leac,ci trebuie să ai psihicul de așa natură,să îți impui de una singură că trebuie să rezolvi totul cu blândețe,calmitate și vorbă bună. Este singurul,,așa zis,, leac care dă rezultate mereu,dacă este folosit așa cum trebuie.
Este o problemă care poate fi rezolvata doar cu psihicul. Dacă vrei, mai vorbim pe mess, îmi trimiți id-ul în privat.

| MenInShadow a răspuns:

Sa faci cat mai putine activitati, sa stai acasa, sau sa faci ce-ti place. Daca parintii te tot trimit undeva, spune-le ca ti-e rau si ca te duci sa te culci sau ceva de genu, sa te lasa in pace, te duci 10 min in pat, si te scoli ca cica nu poti sa dormi ca ti-e rau.
Sa stai mult acasa si sa iti golesti capsoru ala de toate grijile, ca asa am fost si eu, stresat la maxim, si de cand a inceput sa ma doare-n 14 de toti, si la propriu si la figurat, nu mai am nici un stres, daca cineva tipa la mine, ma supar, plec si in 2 min zic "ia da-l draq" si ma inveselesc repedelaughing
Asa ca incearca sa te mai relaxezi o tara, si sa nu-ti mai pese atat de ce zic ce fac si ce gandesc altiiwinking

| Tweetymrrr a răspuns:

Încearcă să fi mai indiferentă şi să vezi şi partea plină a paharului. Nu te mai lua de fratele tău, aminteşte'ţi că poate şi tu făceai ca şi el când erai mai micuţă. Când ajungi acasă stai întinsă puţin, ascultă muzică, dormi şi abia apoi apucă'te de lecţiile tale.
Succes!

| iFuckingHateYou a răspuns:

E buza de jos. happy

| Tzitzi12 a răspuns:

Trebuie sa te relaxezi.Dormi mai mult bea ceaiuri ccu lamaie...nu mai lua in seama tot fate ca nu auzi.

| a1234509876 a răspuns:

Internetul,televizorul,pierderea timpului, etc. te streseaza.scoala ca ai teme, acasa ca...mai fa o pauza.relaxeazate adica picteaza deseneaza,scrie,citeste, etc. uite, si eu am aceiasi problema ca tine.imi tip continuu! m-am mai lasat de astea si acum nu mai sunt asa de streseaza.

sau te streseaza scoala ca trebuie sa scrii continuu si acasav ca ai teme, etc.

fundita te rog!

| zanatate a răspuns:

Bună! Încearcă aceste 10 remedii naturale pentru îndepărtarea stresului: http://zanatate.blogspot.com/......area.html!