| TheoCookiesChocolate2013 a întrebat:

Bunaaa! Parul meu e foarte ciudat.Adica la radacina e gras si la varfuri e uscat.Parul meu se ingrasa cam la 4-5 zile dupa spalare dar nu sunt multumita de el.As vrea sa aiba mai mult volum si sa fie mai stralucitor si ma sanatos.De la un timp imi cade si mi s-a rarit.Credeti ca samponul Elseve cu arginina e bun pentru aceste probleme ale parului? As vrea sa mentionez ca nu vreau sa imi fac masti naturiste pentru ca nu am timp. Multumesc!:*Dau funda pentru cel mai bun sfat! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Daca folosesti placa, fixativ, sa stii ca si astea iti ingrasa parul. Daca nu, head and shoulders este destul de bun insa acum depinde de parul fiecaruia. Uite aici un forum despre asta: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/32640/Sampon-Par-gras.html

| Alexa920 a răspuns:

Buna acum nu iti pot spune cat de bun este samponul Elseve cu arginina dar ..iti dau un sfat Acesi treaba am avut si eu. Exista la PlAFAR un sampon special ii spui problema si o sa iti dea un sampon potrivit

| TheoCookiesChocolate2013 explică:

Nu ma dau cu placa/ondolator...

| BetaRoby a răspuns:

Uite... Ar trebui sa te speli cu orice sampon. Dupa...Te clatesti cu apa iar apoi te speli cu OTET iar apoi te clatesti din nou fa asta pana cand cand vezi ca isi revine!