| Dani211 a întrebat:

Buna seara! Azi un țaran ca nici așa nu îl pot numi, a luat un cablu de jos și mi-a aplicat peste picioare fiind in pantaloni scurți, a lovit de 6 ori dar tare și ultima prin zona gambei și acum am o vânătaie urâta, se vede sângele ieșind, închegat acolo.Va rămâne semn?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-te la Politie si da declaratie ca ai fost batut, ca de-l ierti pe taranul ala acum, data viitoare te bate mar poate pe corp sau fata.
Politia te va indruma la spital, sa te vada un medic.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ai vorbit despre asta cu un adult? gen parinte profesor? ai martori?
In orice caz poti merge la doctor sa examineze loviturile.In caz de agresiuni politia este chemata!
Vanatailee vor fi vizibile mai mult de saptamna, este bine sa mergi cat mai repede la doctor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Cel mai probabil, depinde de cât de tare a lovit.

Dar ce s-a întâmplat, de ce a ajuns să te lovească?
Are probleme la mansardă, e vreun bombardier - cocalar șmecher, voia să îți atragă atenția într-un mod total prostesc, sau ce? Ați avut un conflict?

De ce nu depui o sesizare la Poliție?

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Este puțin ciudată adica ai stat sate lovească de 6 ori fără să faci nimic? Adica absolut nimic?

Da poți merge la poliție sale spui ce ți-au facut sale zici ce sa intampla cu adevărată

| Dani211 explică (pentru GraniniCuPiersica):

Primele lovituri au fost pe la spate, am încercat sa ma feresc dar tot m-a lovit pana la urma și a fugit…

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Dani211):

Pur si simplu teau atacat si batut? Fără ca tu s-a faci nimic?

| Dani211 explică (pentru GraniniCuPiersica):

A fost doar un tip pe care îl cunosteam din generală, asta avea probleme cu capu, și când trecui azi pe lângă el pe la 8 seara ne salutaram din priviri și după simți o durere la picioare in spate, și el venea ma tot lovea si ultima dadui sa ma întorc si ma prinsă aproape de gamba cu toată puterea, apoi fugii si arunca cablul ăla

| Dani211 explică (pentru GraniniCuPiersica):

Nu vreau cu poliția sa rezolv, de asta rezolv eu îl țin doar in sânge.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Dani211):

Fa ce crezi tu ca este mai bine pentru tine

Ai grija vezi ca acel om are probleme serioase nu este de gluma cu așa ceva este deplasată rău are violență mare in el cel mai bine este sa mergi la poliție nu este de glumit cu așa ceva fiindcă maine poimâine poate are altceva in mâna nu mai are cablu sau eu stiu ce naiba apucă de jos si... Ai grija de tine ia-ti un spray ceva lângă tine

| Pichakchiu a răspuns:

În afara faptului ca limba romana te-a depășit, da, va rămâne un semn. Cu sângele rosu închegat acolo. Am și eu ceva asemănător pe mana, de vreo 3 săptamani.

| Dani211 explică (pentru Pichakchiu):

Mersi de comentariu! Nu ma doare când ating, sau când dau cu apa rece, dar simt o mâncărime acolo.Crezi ca e ceva rău dacă nu simt o durere sa nu am ceva rupt

| Pichakchiu a răspuns (pentru Dani211):

Dacă simți o mancarime înseamnă că îți trece

| Adrian098 a răspuns:

Du-te la politie!