| wpAbby a întrebat:

Ca sa te duci la oftalmolog trebuie sa ai vreo trimitere,ceva, sau doar se face pur si simplu programare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Trebuie să ai trimitere si programare.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu urgente (infectie oculara, corp strain, alt accident) poti merge direct la oftalmolog.
In toate celalalte cazuri (inclusiv la cabinete cu plata) trebuie sa ai programare sau cel putin numar de ordine.
Exceptie fac doar pilele.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Programare.

| FreddieM a răspuns:

La stat, cu trimitere evident. La privat nu trebuie, ca sa-ti ia banutii iti canta si o doina daca trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am avut niciodată trimitere și nici programare.
Am sunat sau m-am dus direct la cabinetul respectiv și m-au consultat pe loc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și eu la fel. M-am dus direct și pe loc m-a și consultat