| Antisistem11 a întrebat:

Cafeaua face rau inimii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ea, nu, tu îi faci când bei.

| CodrutElian1990 a răspuns:

O cafea pe zi este medicament, doua aliment, de la trei in sus este daunatoare.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Cafeaua si energizantele cresc ritmul cardiac si tensiunea. Pentru cei cu probleme la inima nu beti cafea sau energizante valabil in acest caz si vinul rosu pentru ca ingroasa sangele.

| WhiteLife a răspuns:

Nu face rau in sesnul ca distruge inima, ci creste putin tensiunea arteriala, iar pentru persoanele care au deja probleme, se pot agrava.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie da...dar oricum consum foarte rar, și atunci cu lapte. Dacă ai probleme cu inima, este bine să o eviți.

| Saraaa2345 a răspuns:

Eu zic ca da. E mai bine sa nu o consumăm.