| pursisimpluAlex a întrebat:

Cainele meu a fost intepat de o albina si acum are o buba pe nas si sangereaza deasupra nasului asa ieri era doar umflat acum a aparut asta ce sa-i fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CoffeeTeaOrMe a răspuns:

Du-l la veterinar, o să-i facă o injecţie şi o să fie ok!

| LovelyMe111 a răspuns:

Dezinfecteaza-i rana si du-l cat mai repede la veterinar!

| pursisimpluAlex explică (pentru LovelyMe111):

Ce sa folosesc? momentan nu pot ajunge la veterinar ma gandeam in cateva zile nu poate trece?