| timidul1995 a întrebat:

Cainele meu are purici, cum sa il scap de acestia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Te duci la un veterinar si il rogi sa iti dea o solutie pentru purici, eu de ex mereu ii fac catelului meu niste injecti si nu mi face purici si cand il spal ii spun dupa niste picaturi date de veterinar si nu ii mai apar nici purici nii paduchi.

1 răspuns:
| H00LiGaN a răspuns:

Ori il duci la veterinar care stie ce sa-ti dea.Sau mergi la o farmacie si cumperi DTT e un praf alb contra puricilor/paduchilor.