| Joker3134 a întrebat:

Căldură influențează coronavirus, poate să dispară?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu acest virus rezista pana la temperaturi de 36°

| DrBianca a răspuns:

Dacă rezista in corpul uman, care are o temperatură de aprox. 36, 5°, rezista si la temperaturi înalte. Plus ca in unele țări este foarte cald acum si totusi exista destui bolnavi. Din pacate, căldura nu pare ca il deranjează.