| Mariushgv a întrebat:

Cam cat ar insemna 1000 calorii in grame?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WhatABeautifulDay a răspuns:

Depinde ce mananci. 110 de grame de ulei inseamna 1000 de calorii, dar tot 1000 de calorii au si 2, 5 kg de morcovi.

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Depinde ce mananci.
Pot insemna 300 de gramde de... nu stiu prima idee care-mi vine in minte acum sunt cornuletele alea mici de la 7Days.

Sau pot insemna 3-4 KG de mere.

| Furnicuta000 a răspuns:

In grame de ce?
100 g de broccoli nu au aceleasi calorii ca 100 g fornetti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nicio legatura numarul de calorii cu greutatea mancarii.

Pe fiecare eticheta o sa-ti spuna cate calorii are 100g din produsul respectiv. Trebuie sa inmultesti singur cu greutatea totala sau cu portia pe care o consumi.

| iustinul78 a răspuns:

2 mc combo(meniuri din alea la 5 lei)
Depinde. daca mananci de exemplu rosii sau salata poti sa mananci destul fara sa te ingrasi