| georgianaanonim1 a întrebat:

Cam cat costa la ginecologie sa iti recolteze din vagin o secretie vaginala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cîti ani ai?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai afla mult mai rapid răspunsul, dacă ai suna la oricare dintre clinicile private din orașul tău, decât să aștepți aici un pret estimativ.

| georgianaanonim1 explică (pentru floresdemayo):

Maine merg. am sunat dar nu raspunde nimeni.
Si voiam sa stiu cam cati bani mi-ar trebui. sa nu ma duc sa ma fac de ras ca n am bani sa platesc

| floresdemayo a răspuns (pentru georgianaanonim1):

Sună la altă clinică.
La Polisano e deschis până la 20.00. Află prețul, măcar ca idee. Informatia nu e conditionată de programare. happy
Oriunde ai merge, să ai la tine 150-200 de lei. Depinde și de clinică (de exemplu, la Polisano, consultatiile costă mai mult decât la clinica Astra)
Si dacă, Doamne fereste (desi, nu cred) nu îți vor ajunge banii, le spui că lași la recepție actul de identitate până revii cu restul banilor.

| Donsavas a răspuns:

Întrebi la clinica la care mergi!

| alina2k18 a răspuns:

50-100 lei, dar nu e inclus tot- tot, depinde pentru ce te testezi, eu la ultimul test am avut test doar pentru :
Examen microscopic secretie vaginala -Secretie
Vaginala
Frecvente celule epiteliale plate,
Relativ frecvente leucocite,
Trichomonas vaginalis-absent,
Gardnerella vaginalis-absent,
Neisseria gonorrhoeae-absent,
Candida-absent,
Flora bacilara-Abundenta.

| georgianaanonim1 explică (pentru alina2k18):

Pai am candida. Si mi-a zis doctor ca daca nu mi trece sa vin sa imi recolteze putina secretie.

| alina2k18 a răspuns (pentru georgianaanonim1):

Pai nu ti-a luat o proba inainte sa te diagnosticheze si implicit sa te trateze?
Pregateste maxim 100 lei pentru analizele de laborator pentru secretie dar vezi sa nu taxeze medicul si consultul.

| georgianaanonim1 explică (pentru alina2k18):

Pai m-a consultat s-a uitat si mi-a zis ca am candida! Si sigur asta am am toate simptomele! Mi-a dat un tratament si mi-a sous ca daca nu mi trece sa merg la ea si sa imi recolteze secretia poate imi trebuie un tratament mai tare presupun
Plus. Ca am asta de cateva luni si nu m-am dus