| Oricine15 a întrebat:

Cam cât costă un aparat dentar la un copil de 16 ani tinand cont ca trebuie doar o arcadă?
As vrea sa-mi spuneti cat costa si ședințele acelea lunare aproximativ daca e, nu trebuie ceva fix (Timișoara)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un aparat de calitate costa in jur de 1000-2000 de euro. Se gasesc si mai ieftine, gen pe la 10-12 milioane, dar alea sunt ieftine si la propriu si la figurat.
Si vizitele lunare la stomatolog vreo 100-150 de lei.

11 răspunsuri:
| Anonim53220 a răspuns:

Nu conteaza varsta, si probabil difera de la cabinet la cabinet, de la situatie la situatie. Eu am platit 1600-1800 lei plus un pret lunar cand imi facea verificarea si schimba arcul. Cel de jos am auzit ca e doar putin mai scump

| Pisicatttrgbg a răspuns:

Pe mine, aparat dentar în toată gura a costat 5000 de lei, arcada cred ca la un stomatolog DECENT ar ajunge pana în 1500, la unul de fițe... 4000 cel puțin!

| AlexC433 a răspuns:

Undeva 600-2000 lei depinde de gravitate

| BeatriceArianna2a1b a răspuns:

Scuze că nu răspund la întrebarea ta happy, îmi dai te rog frumos contul tău de Insta să te caut, nu mi-ai răspuns nici ieri. apropo, eu sunt din Alba Iulia ^-^

| Oricine15 explică (pentru BeatriceArianna2a1b):

Draga imi pare rau să-ți spun dar nu am insta, as fi fost dispus să-mi fac ieri tinand cont ca intrebarea si o parte din viata ta coincide cu a mea dar daca chiar vrei sa discutam poti sa-mi lasi numărul de telefon pe privat sau Facebook-ul fiindcă eu nu-ti pot scrie in continuare ^_^ ZI FAINA IN CONTINUARE

| BeatriceArianna2a1b a răspuns (pentru Oricine15):

Facebookul meu este : Ana - Maria, am poză cu ochelari :-), sper să mă găsești, aici pe TPU nu îți pot scrie privat, nu știu de ce

| BeatriceArianna2a1b a răspuns (pentru Oricine15):

Dacă dorești îmi poți da cerere

| Oricine15 explică (pentru BeatriceArianna2a1b):

Vezi ca ți-am dat cerere (cred happy ) daca cumva nu te-am nimerit dintre toate uite aici numele meu de Facebook : Rafa Traian poza cu un om care se uita spre luna si e noapte btwlaughing dă pă net happy

| BeatriceArianna2a1b a răspuns (pentru Oricine15):

Nu mi-a apărut cerere laughing, Vaii, sper să te găsesc, eu am poză cu ochelarii pe cap, oricum te caut eu

| BeatriceArianna2a1b a răspuns (pentru Oricine15):

Cred că te-am găsit eu laughing