| AvalohAlyn a întrebat:

Cam cat costa un control la inima si ce iti face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Costă între 100 și 150 lei. Ascultă cu un stetescop inima. Îți face o electrocardiogramă - EKG. Se colectează cu un aparat special semnale electrice emise de inima ta în timp ce funcționează. Se mai poate face un control al funcționării inimii în regim de efort cu niște exerciții fizice. Apoi se dă un diagnostic și se indică un tratament.