| Raulbucse2 a întrebat:

Cam cât e recomandat sa ții sapca ore Per zi încât sa nu ai probleme cu căderea parului? Dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu sapca genereaza caderea parului, ci altele sunt cauzele.
Este nromal sa scoti sapca cand intri intr-o incapere, ca doar nu esti prost crescut sau idiot sa dormi cu ea, sau sa o tii tot timpul pe cap.

Caderea parului este generata de alti factori: chimici, hormonali sau ereditari.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe vremea asta, afară, permanent

| Celcestietot a răspuns:

Pai sapca este deja pentru cei carora le cade parul!

| gabicoo a răspuns:

Lasă șapca! Cumpără-ți o bască! Te apără de frig și la o adică ai și unde să te doară!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la stres cade parul, sau cauze genetice; poți purta șapca fără nici o problema, dar iarna e bine sa porți și CACIULA.

| nimfomana a răspuns:

Pune un batic mai bine