| unoarecare2 a întrebat:

Cam cat traieste o persoana care are leucemie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai mult sau mai putin.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

4ani atit, dar daca organismul lui/ei este puternic mai poate ajunge spre 10-15 ani dar nu mai mult, deoarece leucemia inseamna cancerul sîngelui, si orice cancer are durata minimă 4 ani de la debut.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Până moare.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sadrian46):

GENIAL! Fix asta ma gindeam sa postez si eu, dar vad ca mi-ai luat-o inainte.winking

| Furnicuta000 a răspuns:

Depinde de forma de leucemie si in ce stadiu a fost depistata.
Ai vazut atatea cazuri pe net sau la tv cu oameni care cereau cu disperare ajutor si tot nu au putut fi salvati in ciuda ajutorului primit.
Eu am cunostinta care a fost diagnosticata cand avea 12 ani cu leucemie. A stat numai prin spitale cam jumatate din viata ei pentru ca facea tratamente, nici la scoala nu a putut sa mearga. Acum are 23 ani dar nu stiu mai multe detalii pentru ca e o persoana mai rezervata de felul ei.