| oana23madrid a întrebat:

Cam cum as putea scapa de celulita? Credeti ca cremele anticelulita au efect, macar cele mai scumpe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Sport, sport, sportwinkingAsta te poate ajuta foarte multlove struck
Deasemenea am auzit ca zatul de cafea face minuni happyDupa ce ai facut dus pune zatul de cafea pe zonele in care ai celulita si lasa zatul asa vreo 10 minutewinkingApoi clatestete cu apawinking
Te scapa de celulita si in plus lasa pielea finalove struck

| ILikeToKnow a răspuns:

Daca nu faci sport nu ai cum sa scapi de celulita doar cu creme. Poate daca le combini (cremele cu sportul) o sa reusesti.Grasimile nu se ard decat prin miscare.Deci daca de ex tu ai celultia, te dai cu tot felul de creme si stai la tv toata ziua nu rezolvi nimic.Si eu am si m-am pus pe sport.Si merg si la bazin si la sauna iar efectele sunt vizibile. Sper sa reusesti sa scapi de celulita! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De 20 de ani asist la lupta disperata a prietenelor mele impotriva celulitei. Eu nu am dar fii fara grija, am alte "defecte"...
Ele au incercat creme, aparate, masaje, ceaiuri, diete si tot ce-ti poti imagina. Sunt mai multe tipuri de celulite, sunt mai mute cauze. Celulita nu poate sa dispara, cel mult se atenueaza. Dar ca sa ai o sansa trebuie sa-ti fie bine diagnosticata. E important sa stii ca ea afecteaza fara discriminare persoane slabe si grase. Deci regimuri drastice si 3 litri de apa pe zi nu trebuie luate ca asa scrie in revista X petru ca daca ai, de exemplu, o celulita cauzata de retentie de apa/lichide numai iti v-ai agrava cazul (insuficienta cardiaca, venoasa, limfatica). In general un medic e capabil sa te diagnosticheze corect.
Nu-ti da banii pe creme scumpe, aprape toate cremele ieftine sau luxoase sunt compuse din cafeina. In rest e o chestie de packaging, texturi, parfumuri. Va mirosi frumos, vei avea o senzatie placuta si… cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu putina miscare, aerobic poate si masaj cu siguranta vei scapa. a si bineinteles o alimentatie sanatoasa mai putin MC, KFC si alte chestii din astea e destul de simplu in teorie dar mai greu de aplicat