| DonarisDona a întrebat:

Cam în cât timp se rezolva dereglările hormonale de la sine din cauza pastilei escapelle?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intr-un an.

| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde in totalitate de activitatea hormonala care se desfasoara in organismul fiecarei femei in parte. Sunt cazuri in care reactiile adverse sund reduse si ciclul menstrual se deregleaza intr-o mica masura si pe termen scurt de 2-3-4 luni, cicluri, dar se inregisreaza si situatii in care activitatea ovarelor este grav/sever perturbata si ciclul ovulatoriu revine la normal dupa trecerea chiar si a 9-12 luni dupa data la care s-a folosit pastila contraceptiva. Sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Cam într-un an.