| Antoonia15 a întrebat:

Cam la cat timp dupa administrare isi fac efectul laxativele? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

In jur de 2-3 ore...

| Jipa95 a răspuns:

Este vorba de minute, depinde si cat de calitative sunt laxativele, dar in general in maxim 30 minute!

| Antoonia15 explică (pentru Jipa95):

Inca o chestie ...laxativele se iau pentru eliminarea materiilor fecale nu?

| Jipa95 a răspuns (pentru Antoonia15):

Da laughing

| Antoonia15 explică (pentru Jipa95):

Sa traiesti! laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU la 30 de minute.Laxativele in general si recomandat se ia seara.A doua zi de dimineata abia poti merge sa elimini.Depinde si de tipul laxativului. Dulcolax spre exemplu, se ia una seara si de dimineata elimini.Dar e mai dur cu intestinele, pe cand Ciocolax se ia doua seara si de dimineata poti merge la toaleta.Dar e mai bland cu intestinele, nu doare asa de rau cand incepe sa-si faca efectul. Efectul si-l face abia dupa cateva ore bune.

| angemon500 a răspuns:

In cateva ore