Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cand ai anovulatie poți ramane însărcinată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Anovulatie? Ce-i aia?
Daca e vorba de ovulatie, da; e conditia principala ca sa ramai insarcinata. Bine...e nevoie si de copulatie.

| Donsavas a răspuns:

Nu. Dar n ai trebui sa ai nici menstruatie.

| aumih16 a răspuns:

Nu! la ovulatie da! in mod normal la aceasta faza orice fata sau femeie trebuie sa se bucure! ca mai sunt si care nu se bucura asa! asta este!

| Marius22222222222 a răspuns:

Cred ca da

| Eugen80 a răspuns:

Daca folosesti prezervativ, nu.

| Ely1234567 a răspuns:

Dacă ai anovulatie nu poți doar dacă faci tratament

| Paula2018 a răspuns:

Daca e vorba de ovulatie, da. Atunci sunt sansele cele mai mari sa ramai insarcinata.

| Yrem3119 a răspuns:

Da, doar la ovulatie poti ramane insarcinata, este la 14 zile inaintea ciclului menstrual! Sunt la farmacie niste teste, ca cele de sarcina pe care sa le faci sa vezi daca esti la ovulatie.