| MihaiPavel21 a întrebat:

Când am jucat fotbal am fost portar și cineva când mi-a tras un șut,nu știu cum am făcut, mingea mi-a venit în degetul mare, mă doare degetul când îl mișc și cred că îl am scrântit ca și cum nu mai pot să îl pocnesc...Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Mai bine du-te la un medic. Eu am avut entorsă la deget tot din cauza fotbalului, iar medicul mi-a rezolvat.

| Iote a răspuns:

Mergi la medic. Poate fi mai rau decat un os rupt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă îl poți îndoi nu e nimic grav, peste câteva zile, o săptămână îți trece

| PuyaTimonel a răspuns:

Salut! Si eu sunt portar si mi s-a mai intamplata alta la 3 degete. Nu e nimic asa grav dar trebuie sa astepti cam doua saptamani pana se reface degetul. Mie un deget mi s-a si invinetit dar nu mai am nimic la el acum.