| Curiera a întrebat:

Când apas pe burtă simt ceva tare, stiti ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată? Ce varsta ai?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Un bebe

| Curiera explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu stiu

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Curiera):

Ce anume nu stii? Daca esti fată sau baiat si ce varsta ai?

| Curiera explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt fată si am 14 ani

| aditimus a răspuns:

De ce nu mergi la un eco?

| Violleta2022 a răspuns:

Noi nu stim, dar tu ar trebui sa stii, fiindca tu stii ce ai mancat si ce ti-a umplut burta si intestinele.

| cristimihailov a răspuns:

Part rebel, coaste, constipatie, tumoare...

Atatea optiuni...

| Ineys a răspuns:

6 pack. Toti avem patratele sub sunca.

| MadRaven a răspuns:

Cât de regulate au fost scaunele în ultimele zile?
Cel mai probabil e vorba de o constipație; când se adună bolul alimentar în intestin în loc să se elimine acesta dă senzația de "burtă tare".
Asigură-te că bei suficiente lichide, că mănânci suficiente fibre și că faci măcar puțină mișcare zilnic.
Dacă și după ce îți revin scaunele la normal ai aceeași problemă, vizitează medicul de familie pentru un consult de rutină.

| Curiera explică (pentru MadRaven):

Cu scaunu e normal nu am nicio problemă.