| anonim_4396 a întrebat:

Cand ati fost la stomatolog ultima data?
Cat mai costa o plomba de masea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Intre 50-100 de RON, depinde de materialul din care face plomba, depinde de cabinet, sunt multe cabinete fitoase, cu secretara, asistente. Si ele trebuie platite si atunci creste pretul.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Cam 50 RON, toamna trecuta. Daca vrei, ti-l recomand ( zona Obor).

| mihaa a răspuns:

Pfff de 8 martie sa dezlipit dantura, in 2 ani de 2 ori sa dezlipit si o plomba cu scos nerv, tratament in jur de 120 roni si plomba simpla undeva la 80 roni

lolita
| lolita a răspuns:

Eu am fos in vara sa-mi scoata maseaua de minte. m-au taxat cu 200 de euro. foarte exagerat, sincer. cat despre plomba... nu stiu.

| LuS[z] a răspuns:

Depinde de zona.Am fost acum o luna si era in jur de 80 ron

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am fost de curand si o plomba e 120 lei pentru ca depinde de material. doctorita mea avea materialele din strainatate si poate de aia e mai scump

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate sa foloseasca orice fel de material, oricit de ieftin in tehnica dentara si poate sa-ti spuna ca e cel mai scump.
Parca stie cineva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

100 de lei anul trecut pe vremea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-a picat plomba de la maseaua de sus, stanga. Am facut programare, m-am prezentat-mi s-a facut si un consult de rutina si a spus ca am piatra(mi-a dat si o oglinda pentru demonstratie)--->un detartraj si repunerea plombei din amalgam(locul ramas la caderea plombei anterioare nu necesita alte tratamente) m-a costat 160 de roni (10. 11. 2010). Mi s-a parut scump comparativ cu salariul meu! (mentionez ca era un cabinet simplu cu o asistenta si stomatoloaga)(TM)

| adina_4262 a răspuns:

Eu am fost acum vreo 2-3 saptamani, 50 ron.

| 123098 a răspuns:

Eu am fost anul trecut sa-mi fac dinti si am umblat 7 luni pent-ru 6 plombe am platit 600ron numai plombele sa nu mai pun extractile si restul si acum dupa un an mai am doar o proteza in gura e chiar bataie de joc toti stiu sa ia bani oamenilor da treaba o fac de mantuiala