| anonim_4396 a întrebat:

Cand beau apa rece ma dor dintii din fata. Dar acum ma dor si cand mananc ceva. Aproape mereu ma dor cand beau sau mananc ceva. In rest, nu.
P. S. : O vreme am mancat numai pe dintii din fata pentru ca unele masele erau scoase si. nu ma simteam bine daca mancam pe ele. Si m-am obisnuit si mai mananc cateodata pe ei. Dar acum ca am dor numai vreau laughing Ce sa fac ca sa nu ma mai doara de fiecare data cand mananc sau beau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| loli_8683 a răspuns:

Incearca sensodyne rapid, pasta de dinti. e special facuta pentru dinti sensibili si poti sa ii faci o vizita si dentistului. si colgate are o pasta de dinti pentru dinti sensibili.

4 răspunsuri:
| Sweety_3695 a răspuns:

Ai dintii sensibili.Incearca o pasta de dinti pentru dinti sensibili, cum ar fi Sensodyne.:*

| deea_7254 a răspuns:

Ai dintii sensibili, pai schima pasta de dinti cu sensodyne, e f buna!

| Bia_8296 a răspuns:

Am avut aceeasi problama si am rezolvat cu sensodynehappy

| rodicutz a răspuns:

Si fata mea a avut aceeasi problema-cu siguranta SENSODYNE RAPID -e excelent, si apa de gura LISTERINE -o sa fii super multumita