| marianasv a întrebat:

Cand eram mai mica ..acum vreo 15 ani, am spart un temometru si a iesit o bila de culoare argintie. Eu am luat-o in mana si am inghitit-o. Cred ca era mercurul!. Vreau sa zic ca bila era foarte "jucausa". Adica daca o atingeam se respingea foarte repede. Credeti daca am inghitit mercur am sanse dupa 15 ani sa ma imbolnavesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca era cu adevarat mercur nici nu apuca-i sfarsitul zilei respective.
Dar daca ai ajuns sa ne scrii aicea inseamna ca esti bine si nu ai nimic.
Cred ca nu era cu mercur.

| Hevnoraak a răspuns:

Din cate stiu eu, tu trebuia să fi la 2 metri sub pământ de mult.Dar se poate să ma înşel.

| Azµre a răspuns (pentru Hevnoraak):

Mercurul oricum "fuge" nu stătea să îl prindă ea... e un troll mai mult ca sigur da mă rog...

Răspuns utilizator avertizat
| bloodandpride a răspuns:

Ce dracu ti-a venit sa mananci mercur? Esti nebuna?

| Liuuu a răspuns:

Daca nu prezinti simptome...nu cred ca era mercur. Plus ca puteai sa mori.

| Dreamsrock a răspuns:

Mai bine consulta un medic specialist. straight face Bafta!

| Oana11101998 a răspuns:

Daca inghiteai cu adevarat mercur mureai pe loc.