| anayyd_3146 a întrebat:

Cand eram mica nu mi-am scos un dinte la timp, si a crescut dintele cel nou, deasupra celui vechi. Dintele de lapte a cazut, iar eu am ramas cu un dinte mai " pe dinafara" ca sa zic asa. Ce pot face sa imi indrept dintele? Multumesc :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lea72 a răspuns:

Depinde cand s/a intimplat toata povestea asta. Daca au trecut cativa ani de cand a crescut dintele nu se mai poate repara decat cu un aparat dentar.