| Speranta12 a întrebat:

Cand eram mici prin clasa a 3-a sau a 4-a, ne-au luat pe toti colegii la cabinetul dentar al scolii. Acolo era un dentist in vizita peste dentista care lucra la scoala. S-a oferit sa ne faca un consult de rutina la toti si dupa a retinut 3-4 copii din toata clasa, printre care si pe mine si ne-a pus ceva albastru pe dinti ca o plastilina cu care ne-a copiat forma dintilor sau ceva de genul. Intrebarea e de ce a facut asta si de ce a ales acei 3-4 copii dintre toti ceilalti? Pe ce criterii ne-a ales si de ce a facut asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

V-a facut mulajul, poate aveati dintii mai strambi dintre toti, sau habar n-am, de placere, prin sondaj.

6 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Le-ai spus parintilor? ei nu sunt curiosi?
daca era copilul meu eu as fi fost
insa as fi fost si mai curios de ce au facut asta fara acordul meu, dupa care mi-as lua un avocat si as da tot ce prind in judecata

| Speranta12 explică (pentru JicaContra):

Da, le-am spus, dar nici ei nu stiau pe atunci ce e ala un mulaj. A fost de mult. Si pentru ce sa-i dea in judecata?

| JicaContra a răspuns (pentru Speranta12):

Informatii unice despre persoana ta nu pot fi luate decat cu acordul tau sau al tutorelui legal, sau daca ai facut ceva rau si politia are dreptul
practic e ca si cum as veni la tine la scoala sa iti iau amprentele

sincer, poate ca nu pot dovedi nimic negativ, dar violarea intimitatii ramane, si de ce nu as scoate un ban din prostia unora

| Speranta12 explică (pentru JicaContra):

Mda, si eu m-am inttrebat pe moment de ce au facut asta, atunci n-am prea inteles de ce, ne-a luat asa repede pe nepregatite. Si acum dupa multi ani mi-am adus aminte si m-a pus pe ganduri. Ma gandesc ca ne oferea activitatea de mulare gratuita ca sa ne luam aparat dentar apoi sau?

| JicaContra a răspuns (pentru Speranta12):

Nu exista chestia asta, iar daca prin absurd asta ar fi fost, atunci ei ar fi spus parintilor, nu tu, pentru ca parintii au bani, nu copiii

poate tu te gandesti la testarea gratuita din magazinele care vand ochelari de vedere, chestia acolo e ca tu intrii pe usa si spui ca ai nevoie de ochelari, nu vin ei la tine la scoala sa vada cine are probleme cu ochii

| Speranta12 explică (pentru JicaContra):

Da... foarte ciudata a fost experienta aia, ne-a luat mulajul apoi a plecat thinking