| xxdd a întrebat:

Cand esti la menstruatie,te doare foarte rau,nu te simti bine si nu poti merge nici la scoala, doctorul ce iti va scrie pe scutire ca ai ?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| DumiAlex98 a răspuns:

Cred ca da...

| SMA a răspuns:

Pai depinde si de doctor. Daca te cunoaste de mult timp atunci poate v'a scrie altceva sa nu apara chiar menstruatie. Daca nu v'a scrie probabil sinonimul menstruatiei pe doctoreste laughing.

| sensa a răspuns:

Te duci la el si vei afla daca ti-e cu adevarat rau si de fapt nu vrei doar sa iti faci singura scutirea ca sa poti chiuli linistitahappy

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Orice ar scrie, ar face-o in jargonul ala al medicilor, dand "bolii" un nume asa de abscons, incat doar un alt medic si-ar da seama despre ce-i vorba.

| Adina77 a răspuns:

Daca respecta diagnosticul, atunci iti scrie,, dismenoree,,.
Nu vad motivul pentru care ar scrie altceva.

| Safire17 a răspuns:

Pai nu stiu daca doctorul iti face scutire pentru asa ceva. Cel putin eu nu am vazut pe nimeni care are menstruatie sa nu mearga la scoala...