| kanajambe a întrebat:

Cand imi vine menstruatia in fiecare luna am senzatii de voma, vomit si ametesc.Aceleasi senzatii le are si mama. Ce se intampla? Poate fi ceva genetic? In orice caz, e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Este normal, fiecare avem forme specifice de manifestare.Ai grija la alimentatie, consuma multe lichide si alimente bogate in fier(ou de tara, ficat de pui), fructe si legume(banane, suc de morcov si mere) si un baton mic de snickers. Un pic de ciocolata si alune te ajuta.In timp te vei schimba!

| Alinutza_5368 a răspuns:

Hey happy

Cunosc problemele astea.si eu eram la fel aveam diaree si voma si dureri de nu ma ridicam doua trezi zile din pat.Probabil ca ai si dureri iar stomacu tau reactioneaza in felu lui adica iti vine sa vomiti. Dar totusi dc nu mergi impreuna cu mama ta la un doctor ca sa vedeti ce si cum. Poate ca iti va da si anticonceptionale ca sa iti regleze menstruatia si sa iti mai aline din dureri.Normal nusitu daca este fiecare om e altfel.

| Elly007 a răspuns:

Nu cred ca e ceva normal.nu am mai auzit la nimeni sa simte asteawinkingbig grin.in orice caz ar trebui sa consulti un medic :d

| andreeamas a răspuns:

Salutare! Am si eu aceeasi problema, de 3 ani, dar nu chiar in ficecare luna si nu stiu ce sa fac!?
Vad ca tu ai adresat intrebarea in 2010, acum ai descoperit cum o poti trata?