| Flavianadx a întrebat:

Cand incepi sa mananci, cum iti dai seama cand sa te opresti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După un post terapeutic doar cu apă, 48 de ore, senzația de sațietate se reglează în mod natural.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand devine obositor, iar stomacul nu mai "absoarbe".

| GabiDumitrescu a răspuns:

De regula imi pun eu portiile si maninc cit imi pun. Daca nu sunt super-plin, cu atit mai bine.

| Frank51 a răspuns:

Când nu mai încape, logic.

| Mayhem666 a răspuns:

Credeam ca e ceva normal sa stii asta, stii tu, din instinct. Ai cumva o gaura neagra in loc de stomac, de nu poti sa realizezi cand nu mai poti?

| wildthing a răspuns:

Cand nu-ti mai e foame.winking

| Flavianadx explică (pentru wildthing):

Nu mananc niciodata de foame. nu-s in somalia. Ar trebui sa stau o zi fara sa mananc nimic sa-mi fie foame.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci când observi că burta ta începe să semene cu cea a unei gravide.