| anonim_4396 a întrebat:

Cand pot avea un copil? In ce perioada a lunii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Sincer cred ca daca tu chiar iti doresti un copil are trebui sa te documentezi... un om care pune o astfel de intrebare nu cred ca e pregatit pentru un copil... perioada in care poti ramane gravida este legata de ciclul tau, de perioada de ovulatie care la fiecare femeie in parte este o alta data, ca e inceput sau sfarsit de luna nu are importanta decat ovulatia... ovulatia o calculezi cam la a 14 zi inainte de cliclu la o femeie care are ciclu regulat fara dereglari de obicei in a 14 zi ianainte de ciclu este ovulatia... insa daca consulti un ginecolog o sa te ajute sa iti calculezi acea perioada si iti explica exact ce inseamana o sarcina. Iti recomand sa citesti despre fertilitate si depre conceptie... de ex aici
http://www.sarcina-nasterea.ro/......femei.html
sau aici
http://www.copilul.ro/......rtila.html
sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca mi-a venit ciclul pe 1 mai cind pot ramane gravida luna asta?