| liviunm a întrebat:

Cand te doare in gat e bun sa mananci inghetata sau sa bei rece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am auzit si eu mitul asta, nu stiu daca e adevarat, mi-au spus niste pers ca lea durut gatul si au consumat inghetata dar cica sa nu fie topita, nu stiu cat e adevarat, eu as bea ceai fierbinte

| Sn4k3 a răspuns:

Da, fix asta trebuie sa faci ca sa-ti treaca.

| gabicoo a răspuns:

Categoric Nu.
Astea sunt mituri urbane.

| Dalmore a răspuns:

Dacă vrei să ți se agraveze, da

| GouDidodino a răspuns:

Nu, ia si suge câteva pastile de tantum verde

| Cduncfujndf a răspuns:

Decât cea cu înghețata, dar trebuie să nu fie topită. În America așa se tratează durerea de gât la copii.

| Ale5184 a răspuns:

Nu.

| QweRty777 a răspuns:

Nu, logic

| Gabriel2606 a răspuns:

Documenteaza-te omule?

| ElizaMaria199 a răspuns:

Nu-i bine o sa te doara si mai tare mai bine mergi la medic

| tina8883 a răspuns:

Nu,sunt primele semne ale unei răceli. Du.te la farmacie si ia Coldrex Sau Theraflu