| Petrovic a întrebat:

Când urinez mă ustură uretra și am hematurie macroscopică recurentă. În trecut am avut cistită hemoragică. Ce să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cortex a răspuns:

De cate ori vrei sa ti se spuna sa mergi la medic? Si daca cineva iti da un raspuns gen da-te cu crema nu stiu de care, fa asta etc. tu tine cont ca omul ce iti da acel sfat nu are cunostintele pe care le are un doctor si solutia lui poate sa-ti agraveze situatia. Daca nu mergi la medic accepta-ti consecintele.

| Cortex a răspuns (pentru Cortex):

Sa zicem ca si eu am simtit acele simptome si cand am mers la medic doctorul mi-a zis sa ma dau cu crema x. Daca eu iti zic sa te dai cu acea crema sunt foarte multe sanse ca acea crema sa nu te ajute deloc, ba mai mult, sa agraveze situatia, deoarece e foarte posibil ca situatia mea din punct de vedere medical sa difere fata de situatia ta.Du-te la medic si dupa ce iti da tratament intreaba-l ce stil de viata sa duci ca sa te faci mai bine? Ce sa faci mai des si ce sa nu mai faci deloc?

Răspuns utilizator avertizat