| SkivoRo000 a întrebat:

Canesten este bun pentru candida? A folosit cineva? Cat timp trebuie urmat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am folosit un tub si nu-i bun. Atunci am trecut pe Fluocinolon. Se pare ca, dupa luni de tratament, am cam scapat. Ar trebui, totusi, sa mergi intai la un medic dermatolog! Nu este bine sa te iei dupa sfaturi pe net.

| SkivoRo000 explică (pentru Salontanul):

Cate luni? am fost. Dar fara rezultat

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru SkivoRo000):

Daca am spus luni inseamna ca nu tin minte cate luni. Probabil peste o jumatate de an, zilnic, seara si dimineata.