| minix20 a întrebat:

Capsunele sunt sanatoase?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Capsunile sunt un aliment sanatos, delicios, cu o valoare nutritiva mare si cu un continut redus de calorii. Ele sunt o sursa buna de vitamine, minerale si compusi vegetali, unii dintre ei cu beneficii importante pentru sanatate

... și mai sunt mii de pagini, caută cu gugăl

| doctorandus a răspuns:

Dap, eu le mananc crude, fara zahar si fara smantana.

| Catrice a răspuns:

Nici apa nu mai e sănătoasă in ziua de azi

| Frank51 a răspuns:

Sunt mai sănătoase decât o shaorma, pe scara sănătății.

| gabicoo a răspuns:

Doar cele din gradina ta.

| ReddY25 a răspuns:

Fii sigur/a ca da

| sammie a răspuns:

Da, cele care nu sunt stropite. Înainte să le mănânci mai bine le pui pe toate într-un lighenuș plin cu apă și le lași acolo vreo 5 minute, le clătești și le mănânci ca să nu aibă viermi sau cine știe ce prin ele.

| newaccountbye a răspuns:

Depinde dacă sunt tratate (cele din comerț), dar dacă ai in curte, clar SUNT

| RoxanaElena007 a răspuns:

Fiind un fruct iar corpul are nevoie de cat mai multe fructe si legume, sigur ca da. Daca te referi daca e ok sa le iei din comert recomand sa incerci sa le iei de la producator care nu baga chimicale in ele, eu una pun la mine in gradina pentru dulceata si consum dar am o prietena de familie care face si ea la fel si cand nu merg ale mele cumpar de la ea sau de pe la vecini

| l4r4w a răspuns:

Da, depinde de unde le cumperi, unele sunt cu chimicale