| g3orge13 a întrebat:

Care credeti ca este cel mai putin daunator suc (de cumparat)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EternalColor15 a răspuns:

Daca nu scriai (de cumparat) ti-as fi spus ca cel facut la storcator, in primul rand cele neacidulate in al doilea rand sa depaseasca 5-6 lei la pret iata cateva exemple: cappy, timbark, prigat, giusto natura... iar ca sucuri naturale : happyday, cappy natural, nectar fruttia, carotella, ciao, pfaner, laurul, santal...etc
sper ca ti-am fost de folos!

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nici unul nu este sanatos, dar mai putin nociv, cum bine ai zis tu, sunt sucurile naturale de fructe, cele fara acid.Sunt unele sucuri si fara adaos de zahar sau conservant.Cauta-le pe acelea!

soothe
| soothe a răspuns:

Apa plata!

| lia.d a răspuns:

Buna! din pacate cam toate sucurile pe care le gasim in comert au tot felul de chimicale si de coloranti, conservanti, pentru ca e foarte greu sa pui un suc natural de exemplu la pastrare mai mult timp; daca nu i se adauga conservanti...se strica, deci e cam complicat. Acum, sunt anumite tipuri de sucuri, ca sa zic mai putin daunatoare, cele in cutii de tip tetrapak, pe care daca le desfaci, trebuie sa le consumi in 24 de ore, firma raureni am observat ca au acest tip de sucuri, la 1 litru, in cutie de carton si au gustul cel mai apropiat de gustul fructului respectiv.

| Sara2 a răspuns:

Cred ca santalul e cel mai ok, din cele dp piata

| chivas21 a răspuns:

Suc de cumparat? straight face pot sa spun Ice tee... hai ca are gust de suc si eu mai bun! Fara reclame laughing)

| tantricday a răspuns:

Sucul natural de portocale dar nu cel obtinut din concentrat de suc!

Răspuns utilizator avertizat
| trafikantu a răspuns:

Natural?