| Lotte7 a întrebat:

Care credeti ca sunt cele mai eficiente tratamente impotriva acneei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| olivert1310 a răspuns:

Incearca cu tarate de psilium, se gasesc la plafar, costa doar 10 ron punga. Dimineata si seara o lingurita combinata cu iaurt sau cu ce vrei tu(eu nu am putut sa le beau cu apa sau goale), si dupa sa bei multa apa, ca te deshidratezi si te constipi de la ele saca nu bei apa suficienta. Intr-o saptamana eu am scapat de ele. Multa bafta.

| leacuri a răspuns:

Masca de argila

| mirunik2you a răspuns:

Fa un amestec de miere si bicarbonat de sodiu, curata foarte frumos tenul...big grin

| MessDaria a răspuns:

Injectiile dor dar sunt foarte bune, dar nu trebuie facute numai in fund.