| fugi5555 a întrebat:

Care e cea mai buna apa plata de vânzare in România?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Apa este plata cand oamenii batuti la cap cu reclame devin cu mintea plata. tongue

Eu beau apa de la robinet. La mine este totdeauna proaspata si buna la gust.

Pentru un flacon de apa (de acceasi provenienta ca la robinet) dai bani DOAR atunci cand nu ai apa potabila la dispozitie, fiind contaminata sau nu ai deloc.
In rest, daca se monteaza un filtru cu carbune pe robinet, oricare apa de la robinet devine cel putin la fel de curata ca "apa plata" cumparata. Un asemenea filtru bun se poate cumpara la pret accesibil si isi "munceste" contravaloarea in cateva saptamani. Exista si filtre (e drept, sunt mai scumpe) cu care se poate face apa potabila perfecta chiar si din mocirle.

| fugi5555 explică (pentru Bula):

Apa de la robinet de la mine din oraș are reziduri și are gust de calcar, crede ma îți vine sa vomiți când bei

| Bula a răspuns (pentru fugi5555):

Foloseste un filtru de apa, ca de exemplu:
https://www.dedeman.ro/....../p/2016159

| danbnz a răspuns:

Apa de la robinet.

| sierra1 a răspuns:

Definește clar "cea mai buna apa plata" altfel răspunsul ar fi:

aia care-ți place ție

| Bizon95 a răspuns:

Aqua Carpatica urmata de Borsec

toate celelalte au gust, foarte vag dar au gust
(apa NU ar trebui sa aiba gust, in nici un fel)

insa fiecare cu fetish-ul lui, vad ca cineva a raspuns Bucovina care mie NU imi place, si nu iau decat daca, chiar mor de sete departe de casa si nu am incotro, chiar prefer apa de la robinet decat Bucovina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Borsec

| Speranta12 a răspuns:

Aia de la robinet pe care ti-o imbuteliaza si ti-o vinde cu 3 lei.

| Raducons a răspuns:

Apa de la robinet e cea mai bună, cea imbuteliata e statuta

| adryang78 a răspuns:

Eu n-aș avea încredere în apa îmbuteliată. Gândește-te câte ore sau zile stau sticlele pe paleți, în soare sau ger, în plus, nici nu poți fi sigur de calitatea ei sau de seriozitatea producătorilor.
Personal, iau apă în bidoane de la o cișmea sau un izvor din apropierea orașului.

| Denisa0954 a răspuns:

Bucovina