| Vernusio a întrebat:

Care e cel mai bun antidepresiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Rasul, cu o gasca mereu vesela big grin

| Violleta2022 a răspuns:

Plimbarea in aer liber!

| T0T a răspuns:

Ieșitul din casă.

| Donsavas a răspuns:

Serotonina. Acel neurotransmitator -antidepresiv natural din creierașul tuturor. Nimeni nu duce lipsa de ea. Poate are parte doar de o insuficienta dar se poate controla la nivel conștient. Pentru asta trebuie sa dormi cum trebuie și pe timp de zi sa ai un stil de viață cât mai sănătos, sa faci orice te face sa te simți bine dar fără sa riști ceva.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Sa ai un scop. Daca nu gasesti unul, cauta adevarul si adevarul te va elibera.

| untu a răspuns:

Sunt multe metode antistres si antidepresiv cum ar fisickînvarte o jucărie antistres si antidepresiv (spiner);
-Să mănânci o tableta de ciocolata neagra amaruie KANDIS CACAO 75% sau CACAO 85%!
-Daca vrei sa iesi afara sa plimbi de prin parc la aet curat sau sa intri la o Biserică la slujba de Sfanta Liturghie, asa cum am facut si eu când aveam episoade de depresie si mi-a facut mult mai bine! Încearcă si tu asta si te vei si.ti mult mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice alt lucru care nu implica alte persoane, caci acestea te vor dezamagi la un moment dat si o sa fie si mai nasol

| Iunix a răspuns:

Dragostea.

| Felissa13Eden a răspuns:

Cred ca xanax-ul.Am luat o data 3 pastile de 0.25 de mg si am dormit 14 ore.
Te destresează pe moment, dar, probabil e posibil sa ajungi dependent de el daca vrei sa fii "happy" mereu.

| vanilla80 a răspuns:

Verdele.

| hgcl a răspuns:

Sportul.

| acidelic a răspuns:

Weedul. Dar nu de Romania

| AndreiRobert22 a răspuns:

Toata lumea incearca sa te sfatuiasca sa te calmezi pentru ca nu iti cunosc starea cu adevarat. Chiar si cazul meu, alprazolam LPH 0.25 sau 0.50 e cel mai bun dar nu se da fara recomandarea medicului!

| AvalohAlyn a răspuns (pentru AndreiRobert22):

Iei zilnic xanax? Te ajuta? De ce il iei?

| AndreiRobert22 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Da, iau zilnic o doza destul de mare, m-au afectat anesteziile si am probleme din cauza lor!

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiRobert22 a răspuns (pentru Vernusio):

Nu sufar de depresie ci de Tulburari de anxietate generalizata + cause necunoscute ce aproape au provocat psihoze

| CretiniPBOGDAN a răspuns:

Pe mine ma injura toata lumea, ma lua de prost, ma batea, ma ranea, asa ca am inceput in fiecare zii sa ma torturez singur. Incearca tot felul de chestii. De exemplu, un prieten m-a tradat si mi-a dat un picior in burta, asa ca m-am taiat la burta si mi-am dat cu capul de un perete.