| anonim_4396 a întrebat:

Care e cel mai rapid leac pentru durerile menstruale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Ceai de musetel si ibalgin forte, te va ajuta cu siguranta.

mira
| mira a răspuns:

Ibuprofen, ceaiuri, anticonceptionale recomandate de medic, sticle de apa calda pe abdomen.Se interzic in schimb baile fierbinti.

auran
| auran a răspuns:

Nurofen sau o palinca laughing

| machupicchu a răspuns:

Autosugestia... in rest : nimic... asa este normal in cazul org. tau.

| mioara a răspuns:

Fitoterapie:Contra dureilor combinate cu o sangerare usoara, folositi ceai de frasin tepos, calin, creasta cocosului[contra durerilor intense]. Caulophyllum thalictoides, mielarea, musetel si ghimbir, singure sau in combinatie. Beti o cana de 3 /zi. Dar mai bine cumpara o carte de sanatate de la READER"S DIGEST

Shin
| Shin a răspuns:

Anticonceptionale... Daca iei in mare parte nici nu o sa mai ai dureri. Dar nu le iei ca pe nurofen laughing
Shin

| Farcas a răspuns:

Nurofenulaughing

| Amelia87 a răspuns:

Ibuprofenul sau nurofen. Sanatate! happy

| ionnik a răspuns:

Algocalmin fiolawinking nu te lasa la greu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ceai de mușecel, algocalmin fiole, scobutil și nurofen tablete, indometacin și diclofenac supozitoare, o sticlă cu apă caldă pe burtică.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lizadon, ceai de coada calului sau de patrunjel

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Algocalminul, ceva care sa-ti tina de cald pe burtica si un somn bun, de rasfat. Dupa asta vei fi ca noua.Mananca si ceva dulce, insa nu prea mult. Evita in perioada aia bauturile carbogazoase si sarea in exces.