| BombonicaXD a întrebat:

Care e mai buna pentru slabit:apa plata sau cea minerala? Eu am inteles ca cea plata,dar de ce? Pana la urma sunt doar ape, ambele au foarte putine calorii si nu ingrasa.Dar de ce e mai sanatoasa cea plata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Apa nu are grasimi si cand bei multa chiar daca ti-e foame apa iti tine de foame dar slabesti deoarece nu ii dai corpului toate vitaminele necesare, doar doza optima pentru a supravietui. Apa plata si cea de la izvor nu depune calcar si asa nu facem piatra la rinichi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa plata, ca iti face abdomenu`plat; aia `milenara` tot contine ceva, adica minerale, care cine stie ce-ti fac...winking

happy
Apa nu e buna pentru slabit pentru ca organismul uman in lipsa de apa si hrana foloseste Grasimilehappy =) acum nu inseamna sa nu beilaughing dar cel mai bine este sa nu te umflii de apa cu gandul ca vrei slabihappy

| ClaudiuBrasov a răspuns:

Daca tu esti fata din avatar, nu stiu la ce-ti mai trebuie cura iar chestia cu caloriile este banala, are un numar infirm de calorii 100 de ml de apa fata de ex 100 ml de Cola. Sfatul meu daca vrei sa slabesti este MISCAREA, fara mancaruri prajite in uleiuri grase(floarea soarelui)si fata mancat dupa ora 7 seara. Bafta cu cura!

| stpcr27 a răspuns:

Apa plata consumata inainte de masa iti da senzatia de satietate si atunci mananci mai putin, iar apa plata in schimb datorita "bulelor de aer"pe care le contine iti largesc stomacul si atunci vei manca mai mult, in plus asupra apei minerale este intervenit si chimic pentru ca nu vei gasi la nici un izvor apa asa acidulata.