Întrebare recomandată | X3RO a întrebat:

Care e nivelul normal de acid lactic din corp? A trebuit sa ma operez si am stat cateva luni fara miscare iar la medicina sportiva doctorul mi-a spus ca nu ar trebui sa am atat ( 6.0 ) si ca ar trebui sa micsorez cantitatea, dar nu mi-a explicat cum. Care sunt modalitatile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Depinde de laborator, in general 0, 5 - 2, 2 mmol/L