| MihaiPaleologu a întrebat:

Care este cea mai sigura metoda de confirmare a herniei abdominale? Computer Tomograf? Simt o durere constanta de cateva luni in partea dreapta. Ca si cum ar fi o mica umflatura umpluta cu ceva, iar durerea nu cedeaza. Am modificat si scaunul. Chiar nu stiu ce poate fi. Cand ma apas pe partea dreapta, durerea se accentueaza, dar nu acut, ci asa surd. Am fost la doctor, facand o ecografie abdominala totala, a zis ca tot e ok...ficat, rinichi, cica am aer in partea dreapta a colonului. Chiar nu stiu ce este si cand ma ridic radiaza in spate durerea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Fii mai explicit si clarifica unde-i durerea:
- in partea dreapta sus (deasupra buricului), imediat sub coaste,
- in burta, la 10cm de buric, dar in dreapta
- sau jos, la stinghia piciorului (inchietura piciorului si pelvisul)?