| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Care este diferența între COVID 19 și Sarscod 2?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" diferența între COVID 19 și Sarscod"

primul e virusul anului iar al 2 lea e nimic

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru sierra1):

Ackchyually, COVID este boala, iar SARS-COV-2 e virusul.

| sierra1 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

"Sarscod 2" - pe bune?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru sierra1):

"d" e langa "v". E chiar asa de greu sa treci peste un mic typo?

| sierra1 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

De unde știi că asta a intrebat? poate e vreun virus informatic și tu te-ai și inghesuit să răspunzi...

| Dismally a răspuns:

COVID-19 este numele dat infectiei provocate de virusul SARS-CoV-2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarscod 2 este virusul.
Covid 19 e boala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarscod 2 e un cod de CS Go ca să dai coronavirusul adversarilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este vreo diferenta. Doua nume diferite pentru aceeasi poveste.