| ToateNumeleSuntFolositeffs a întrebat:

Care este o metodă mai eficientă pentru epilarea zonei pubiene la băieți? De la lama de ras sau masina de tuns rămân fire mici care ma irită și nu știu cum să scamp de ele, o metodă de a scapa de ele? Sau un site de unde sa iau acel produs care sa ma ajute ar fi perfect.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Orice ai folosi, tot te va irita. Dar este chiar necesar sa faci asta? Sau se vede mai mare copacelul daca tunzi bălăriile?

| Donsavas a răspuns:

E igienic sa elimini părul, mai ales cel pubian.
Poti folosi epilatorul ca nu mai ramane nimic doar ca e mai dureros sa smulgi firul de par. O alta varianta sunt cremele depilatoare, dar trebuie prescrise de dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea cu ceara este cea mai eficienta, parul va creste mai rar si subtire