| WelldoneF9 a întrebat:

Care este posibilitatea de face herpes prin vizita la dentist iar simptomele sa apara la doar 42 de ore de atunci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate cu o perioadă de incubație de 42 de ore. Dar trebuie să întâlnească un mediu cu imunitate scăzută.

| Andreeush a răspuns:

Dacă cabinetul stomatologic are toate măsurile de igienă atunci nu se întâmplă nimic.

| Bizon95 a răspuns:

Daca ai fost la dentist in India, aia care "repara" dintii pe strada
(trebuie sa recunosc, ca in documentar erau destul de eficienti, chiar daca documentarul a vrut sa spuna contrariu, DAR igiena era absolut ZERO ABSOLUT, la modul ca pe "echipament" umblau muste, nu spalau nimic de nimic, daca un "pacient" avea orice boala contagioasa prin saliva, toti dupa plecau acasa cu aceeasi placere de boala, etc.)
atunci da

daca te-ai dus la un doctor cu licenta si care respecta regulile de igiena, atunci, NU

| FaraNume1245 a răspuns:

După calculele mele, 0, 0041%