| Anonymus2004 a întrebat:

Care este procentajul oamenilor care mor după operația de schimbate de sex? Mama mea spune ca a citit undeva ca e de 80% și nu vrea sa ma lase sa îmi fac operația și chiar am nevoie de răspunsul asta.Imi puteți trimite un site cu toate detaliile, fie in romană sau in engleză.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu cred sa fie atat de mare.

| Donsavas a răspuns:

Nu este mortală fiindcă daca probabilitatea ca operatia să meargă prost e mare, de obicei medicul nu operează. Asta depinde de cat de priceput e medicul. Poti sa trăiești si dupa dar operatia sa fie un eșec, ca in cazul Sorinei, prima transexuala din Ro.

| acerr a răspuns (pentru Donsavas):

Sorina e din orasul meu! acolo a fost un fel de joaca,experimentare, chiar ieri am vazut-o! cand faci o operatie trebuie sa ai bani pentru viitor, pentru ca lunar faci tratamente hormonale, si ce o mai fii, orina nu are bani de un mar... dar vad ca traieste, este f grasa. doar ea stie cum ii merge.Dar ea are si probleme psihice din nastere

| Anonymus2004 explică (pentru acerr):

La mine nu este problema de bani, iar acum este altceva pentru ca tehnologia și știință a evoluat. Sorina este un caz cu totul diferit fata de modalitatea in care ar trebuie in mod normal sa se desfășoare o asemenea tranziție.

| Donsavas a răspuns (pentru acerr):

Nu te naști cu probleme psihice ci le dobandesti de la greutățile vieții.

| Anonymus2004 explică (pentru Donsavas):

Nu este adevarat, eu sunt așa de când ma știu, mama îmi spunea ca de când nici nu știam sa merg eu tot cu păpușile ma jucam, ma prosteam cu lucrurile ei, toate astea fara sa fi știut pe atunci ca exista LGBTQ

| acerr a răspuns:

Nu moare nimeni! du-te in thailanda, acolo sunt geniile!

| Simpatic a răspuns (pentru acerr):

Geniile in ce? probabil thailanda are cele mai frumoase sa le zic asa exemplare de hermafroditi si transexuali, mare majoritate anomalii genetice, deci din nastere, nu vad unde ar fi geniile aici, daca te referi la doctorii care fac astfel de operatii ...probabil.

| acerr a răspuns (pentru Simpatic):

Acolo sunt cei mai buni chirurgi ..si acolo se duc din toata lumea.

| acerr a răspuns (pentru Simpatic):

La doctori ma refer sigur! citeste pe net. medicii thaialndezi sunt genii!

| Simpatic a răspuns (pentru acerr):

Iti dau dreptate, asta se datoreaza faptului ca acei chirurgi au experienta cu exemplarele lor nationale in primul rand, ca sunt a naibii de multe persoane cu aceasta dereglare acolo.
De fapt pot spune ca multi transexuali de la ei sunt cu mult mai frumosi decat multe dintre distrusele tunate de la noi, si chiar imi plac femeile sa nu ai dubii, doar spun adevarul.

| acerr a răspuns (pentru Simpatic):

Sunt cateva fete ..pe situl live jasmin la travestiti! unele sunt superbe... si daca ai bani.o mica excurise in th iti va face bine.Cea mai frumoasa tara! cauta bilet din timp ...eu am fost cu 500 e dus intors ~ si vezi si th si vb si cu medicii

| Simpatic a răspuns (pentru acerr):

Eu nu am nevoie de medici, pe de alta parte n-ar strica sa merg acolo nu doar pentru. femei ci si peisajele sunt de vis, pe de alta parte iti dai seama ca nu-s omul care sa mearga cu 500 de euro intr-o tara straina, daca am fost la doi pasi aici in antalya cu 5000 de euro / persoana cheltuieli intr-o 1 saptamana si ceva maxim 2, iti dai seama ca in thailanda daca nu as avea 20.000 de cheltuit nu m-as incumeta sa merg, a nu pentru opertaie ci pentru distractii si cumparaturi sau mai stiu ce prostioare.
Desi caut tari in care sa nu merg cu avionul (am o teama acum) in plan am Japonia dintre tarile asiatice, pentru ca iubesc Japonia, arigato

| acerr a răspuns (pentru Simpatic):

Pai asta e faza ca biletul de drum a fost super ieftin, si viata acolo f ieftina! am stat la cazare pensiune cu 5 $ pe noapte, am mancar cu 2.3 doalri 5 6 feluri de mancare, este o viata extrem de ieftina! cu 1000 de eoro potoi sta 3 luni, si nu vb din burata.

| acerr a răspuns (pentru Simpatic):

Japonia e la fel the best! dar acolo trebuie sa mai fii cu cineva, macar doua persoane. Viata este scumpa, bani multi la tine, in japonia uita de tokio... acolo iti trebuie minim 6 luni ..asa ca alege th

| Simpatic a răspuns (pentru acerr):

Multumesc de raspuns si de bunul simt de care dai dovada.
Pana acum am avut gresit parere despre saracii care cu bani relativ putini se duceau in tari straine doar ca sa posteze pe retelele de socializare ca ce avuti sunt ei ca sunt acolo, sunt destui taranoi de acestia.
Pe de alta parte raspunsul tau m-a facut sa cred ca exista si altfel de oameni, oamenii practici care doresc aventura si sa viziteze ceva exotic si sa nu sparga multi bani.
Vorbesc foarte serios m-ai binedispus!

| Simpatic a răspuns (pentru acerr):

Stiu despre Tokio ca este unul dintre cele mai scumpe orase din lume! Am vorbit cu un cunoscut care se duce acolo des la cursuri de calificare sau ce or fi ele si mi-a zis cam cum este acolo.
Imi permit da-o incolo vand nissanul gt-r si se rezolva laughing
Japonia stai ca vin...

| acerr a răspuns (pentru Simpatic):

In general romanii cauta hoteluri, vor ca acasa.PE NOI,familia mea nu ne interseaza astea,pat sa fie. pentru ca ziua circuli,seara vi rupt si dormi bustean! nu mergi in Asia pentru lux, mergi pentru tine, spiritual, ai ce vedea crede ma, Cat despre mancare ai de la A la infinit... gustoase, cant mare si ieftine! ai nevoie de companie pentru ca este atat de frumos si de unul singur nu ai cu cine impartasii... si nu am fost in asia ca sa postez pe pagini! aparopos nici o poza nu am pus! dar am facut x video ..si sute poze. si am vrut sa raman acolo dar nu avem voie. oricum de acolo te intorci < senin, bland si mai intelept. Oamenii din Th, Nepal sunt diferiti, saraci dar incomparabil cu europenii fuduli!

| Simpatic a răspuns (pentru acerr):

winking

| acerr a răspuns (pentru Simpatic):

Sa nu uit, Japonia, India ..nu se merge singur! dar daca mergi singur sa fii cu ochii in 8