| Chrissy92 a întrebat:

Care este raportul dintre normalitate psihica si bolile mintale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Din cate stiu, peste o treime din populatie sufera la un moment dat de o tulburare mintala sau de o boala psihica, fie ca e ceva pe termen scurt, fie ca e cronica.

| ElenaSA a răspuns:

Cred ca nu exista idetitate intre cele doua expresii. Poti sa faci unele actiuni sau sa ai unele stari care ies din sfera normalitatii fara sa ai o boala psihica. Daca aceste actiuni, stari sunt frecvente atunci se poate vorbi de boala psihica.

| Chrissy92 explică:

Vai de capu tau!