| AvalohAlyn a întrebat:

Care-i diferenta dintre o gripa si o raceala obisnuita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Gripa este acea viroza respiratorie care s einsoteste de dureri musculare severe, stare generala alterata, inapetenta marcata, cea de la care minim 3 zile nu te poti da singur jos din pat, nu mananci nimic ci simti, literalmente ca mori de rau.

2 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Gripa este foarte urata.Te doare foarte mult muschi.La raceala obisnuita banuiesc ca stii.Este tusa si toate de genu.

| Anonima122282647483 a răspuns:

Una este grava si alta nu este chiar atat de grav ca sa stai in spital