| anonim_4396 a întrebat:

Care is cele mai bune suplimente pentru memorie, sa retii mai repedebig grin. Memo Plus, Lecitina? Ce ati incercat si chiar a functionat, ati observat imbunatatiri? Multumesc frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu folosesc din cand in cand lecitina! Pe langa ca ajuta la memorie, scade si colesterolul! Si este si mai ieftina.

| s4a a răspuns:

Draga Julyssa, ambele sunt cam la fel de bune, dar nu le consuma in exces si nu te astepta la rezultate remarcabile.
Oxigenarea creierului prin activitate fizica moderata poate ajuta foarte mult. Atentie insa, efortul intens directioneaza oxigenul catre muschi si mai putin spre creier.
O alta metoda poate fi antrenamentul. Gasesti pe net nenumarate exercitii (insa nu jocuri) pentru memorie.

| Zady a răspuns:

Da.memoplus e cea mai buna

| Dobitoc a răspuns:

Icre de scafandru.

| vincze_2660 a răspuns:

Http://www.ziare.com/articole/suplimente+imbunatatire+memorie
sau http://www.ziare.com/articole/alimente+memorie+buna

Medicamentele parerea mea este ca pe cat de bine fac uneori pe atat de rau pot sa iti si faca. Mai pe inteles este ca te ajuta pe o parte si te distrug pe o alta